Pod Šibeníkem

O klubu

Nejprve bychom Vám rádi představili Kynologický klub Šternberk – Pod Šibeníkem a jeho aktivity. Náš kynologický klub ve městě působí od roku 1981 jako kynologický klub Šternberk a od roku 1998 jako Kynologický klub Šternberk Pod Šibeníkem. Kynologie je oblíbenou volno-časovou aktivitou mnoha dětí, mládeže a dospělých. V současné době je členská základna klubu tvořena 45 stálými členy, kteří se aktivně zapojují do nejrůznějších soutěží, závodů, zkoušek, na kterých reprezentují náš region a jsou registrováni u Moravskoslezského kynologického svazu. Každým rokem také pořádáme týdenní soustředění, kde probíhá intenzivní výcvik a socializace psů. Kynologický klub ve Šternberku má nezastupitelný význam pro město jako takové. Ten spočívá v možnosti každého majitele psa, aby svého psa pod odborným vedením naučil kromě cviků výkonnostních hlavně cviky potřebné pro každodenní soužití psa a lidské společnosti, a to ovladatelnosti a poslušnosti psa i v nezvyklých situacích a toto má pak ve výsledku přínos ve zlepšení chování psů na veřejných prostranstvích ve městě i v neobvyklých situacích. O odbornosti vedení Kynologického klubu Šternberk Pod Šibeníkem svědčí nemalé úspěchy p. Vlastimila Rottera, který se svými psy prezentoval v soutěžích republikové úrovně a jeho syna Vlastimila, který se účastnil několika mezinárodních závodů a je dvojnásobným přeborníkem ČR ve výkonu vojenských služebních psů, což se málokterému občanu města Šternberka povedlo. Za zmínku stojí také vynikající vystavovatelské úspěchy členů klubu. Jako jedna z mála kynologických organizací v okolí nepodmiňuje Kynologický klub Šternberk Pod Šibeníkem členství v klubu průkazem původu psa, což v praxi znamená, že přihlásit se a cvičit svého psa může opravdu každý, mládež i dospělí, kteří mají zájem, aby jejich pes ovládal alespoň základní cviky poslušnosti. Právě z tohoto důvodů se do šternberské kynologické organizace přihlašují stále více kromě šternberských občanů i lidé z Olomouce, okolí Uničova a dokonce i z Ostravy. Máme u nás zastoupeny nejrůznější plemena psů od pracovních, přes společenské až po nejrůznější křížence.

Výbor klubu

FunkceVykonává
PředsedaHana Kokešová
MístopředsedaZdena Dvořáková
PokladníkHana Pluhařová
HospodářDaniel Bureš
VýcvikářMonika Burešová
Revizní komiseDalibor Coufal

AEC v1.0.4

Výcvik
Akce klubu

Informace pro členy
  • dovolená se psy Královec

Zaplatit za objednané chatky musíme do konce března. Jestli má ještě někdo zájem zúčastnit se dovolené s pejsky v Beskydech, přihlaste se co nejdříve Monice osobně nebo na email m.buresova@yahoo.com.

• !!!! BRIGÁDA 2017 !!!!

Zdravím všechny,

termín brigády je stanoven na 8.4. v 9:00! Účast je opravdu nutná, musíme udělat kus práce a mimo jiné vyklidit starou klubovnu. Takže vemte všechno nářadí, které vás napadne, všechny lidi, kteří můžou pomoct, a vrhnem se na to 😉 občerstvení zajištěno, budu se těšit,

hezký den,